Expression of ideas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Expression of ideas

Πρώτα βήματα στη δημιουργία ενός χώρου έκφρασης ιδεών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Ώρα
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Χαρακτηρίστε τον εαυτό σας
τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeFri Jun 12, 2009 12:11 am by Admin

» τι ειναι αγαπη;;;
τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeFri Jun 12, 2009 12:07 am by vicky

» Σχολική ζωή
τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:45 pm by Admin

» Ρώτα κάτι τον επόμενο...
τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:44 pm by Admin

» Παρατηρήσεις
τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:39 pm by Admin

» Συμφωνία για Γκουαντάναμο
τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:38 pm by Admin

» Μιμίδια
τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:33 pm by Admin

» ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ!
τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeTue Jun 09, 2009 10:14 pm by vicky

» Εναλλακτικός σιδηρόδρομος
τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 6:20 pm by Admin

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Top posters
Admin
τι ειναι αγαπη;;; I_vote_lcapτι ειναι αγαπη;;; I_voting_barτι ειναι αγαπη;;; I_vote_rcap 
Crookshanks
τι ειναι αγαπη;;; I_vote_lcapτι ειναι αγαπη;;; I_voting_barτι ειναι αγαπη;;; I_vote_rcap 
vicky
τι ειναι αγαπη;;; I_vote_lcapτι ειναι αγαπη;;; I_voting_barτι ειναι αγαπη;;; I_vote_rcap 
maraki93
τι ειναι αγαπη;;; I_vote_lcapτι ειναι αγαπη;;; I_voting_barτι ειναι αγαπη;;; I_vote_rcap 
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 τι ειναι αγαπη;;;

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeThu Jun 04, 2009 9:35 pm

ξερω το παρακανα! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeThu Jun 04, 2009 9:37 pm

Έλεος... lol!
Απάντησε εσύ πρώτη. Razz
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeThu Jun 04, 2009 9:46 pm

Είναι ανώφελο να μιλάς γι’ αγάπη, γιατί η αγάπη έχει τη δική της γλώσσα και μιλάει από μόνη της. Πάολο Κοέλο
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeThu Jun 04, 2009 9:50 pm

Ζήτησα την προσωπική σου περιγραφή, ασχέτως αν ταυτίζεται με το παραπάνω απόφθεγμα.
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeFri Jun 05, 2009 3:22 am

Αγάπη είναι να δίνεις χωρίς να ζητάς.
Back to top Go down
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeSat Jun 06, 2009 8:24 pm

αυτες τις μερες το σκεφτηκα πολυ, διαβασα κειμενα,διαβασα ποιηματα,προσπαθησα να το προσδιορισω με ενα δικο μου τροπο ομως δεν τα καταφερα!Γενικα οτι σχετικο εχω ακουσει για την αγαπη δεν με εχει καλυψει ισως γιατι δεν μπορει να χαρακτηριστει ενα τοσο δυνατο συναισθημα μεσα σε 5 ή 10 ή 1000 σειρες!πιστευω οτι ειναι το μοναδικο πραγμα που δεν μπορει να προσδιοριστει επ ακριβως, νομιζω οτι εδω λειτουργουν καλυτερα οι αισθησεις και οχι ο λογος!Οταν καποιος προσπαθει να ορισει τον ορο αγαπη ξερα και μηχανικα καταστρεφει ολη τη μαγεια αυτου του συναισθηματος!Γι αυτο Βασιλικη εγω θα σταθω στα αποτελεσματα που εχει η αγαπη σε εμενα κι σε αυτους που αγαπω και δεν θα κανω το λαθος(συμφωνα παντα με την δικη μου γνωμη) να την προσδιορισω!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeSat Jun 06, 2009 10:57 pm

Quote :
!Γι αυτο Βασιλικη εγω θα σταθω στα αποτελεσματα που εχει η αγαπη σε εμενα κι σε αυτους που αγαπω και δεν θα κανω το λαθος(συμφωνα παντα με την δικη μου γνωμη) να την προσδιορισω!
Βρε χαζό, εσύ το άνοιξες το θέμα. Razz
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeSat Jun 06, 2009 11:23 pm

Admin wrote:
Quote :
!Γι αυτο Βασιλικη εγω θα σταθω στα αποτελεσματα που εχει η αγαπη σε εμενα κι σε αυτους που αγαπω και δεν θα κανω το λαθος(συμφωνα παντα με την δικη μου γνωμη) να την προσδιορισω!
Βρε χαζό, εσύ το άνοιξες το θέμα. Razz

Έλα μου ντε Razz .

Η αγάπη είναι ένα συναίσθημα που κατά πάσα πιθανότητα εμφανίστηκε με τη βοήθεια της φυσικής επιλογής, ώστε να ωθήσει τα διάφορα νοήμοντα όντα να συμπεριφερθούν αλτρουστικά. Γι' αυτό και η αγάπη είναι συχνή μεταξύ των μελών μιας οικογένειας ή μεταξύ ενός ζευγαριού, διότι και τα δύο αποτελούν πρόσωπα με τα οποία είτε έχουμε πολλά κοινά γονίδια, είτε μπορούμε να μεταβιβάσουμε σε επόμενες γενεές τα γονίδιά μας.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeSat Jun 06, 2009 11:55 pm

Αγάπη; Είναι ένα δυνατό συναίσθημα με ήπιες εκδηλώσεις. Αποτελεί πηγή ανάπτυξης του ενδιαφέροντος, της στοργικότητας και της αναγκαιότητας. Πολλές φορές προσδίδει την πληρότητα και αναπληρώνει βασικά συναισθηματικά καινά.
+ αυτά που είπε ο Αλέξανδρος και αυτήν ίσως την παράθεση:
Quote :
Γενικα οτι σχετικο εχω ακουσει για την αγαπη δεν με εχει καλυψει ισως γιατι δεν μπορει να χαρακτηριστει ενα τοσο δυνατο συναισθημα μεσα σε 5 ή 10 ή 1000 σειρες
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 1:22 am

Admin wrote:
Quote :
!Γι αυτο Βασιλικη εγω θα σταθω στα αποτελεσματα που εχει η αγαπη σε εμενα κι σε αυτους που αγαπω και δεν θα κανω το λαθος(συμφωνα παντα με την δικη μου γνωμη) να την προσδιορισω!
Βρε χαζό, εσύ το άνοιξες το θέμα. Razz
για να ακουσω κι αλλες αποψεις! Very Happy
Back to top Go down
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 1:23 am

Crookshanks wrote:
Admin wrote:
Quote :
!Γι αυτο Βασιλικη εγω θα σταθω στα αποτελεσματα που εχει η αγαπη σε εμενα κι σε αυτους που αγαπω και δεν θα κανω το λαθος(συμφωνα παντα με την δικη μου γνωμη) να την προσδιορισω!
Βρε χαζό, εσύ το άνοιξες το θέμα. Razz

Έλα μου ντε Razz .

Η αγάπη είναι ένα συναίσθημα που κατά πάσα πιθανότητα εμφανίστηκε με τη βοήθεια της φυσικής επιλογής, ώστε να ωθήσει τα διάφορα νοήμοντα όντα να συμπεριφερθούν αλτρουστικά. Γι' αυτό και η αγάπη είναι συχνή μεταξύ των μελών μιας οικογένειας ή μεταξύ ενός ζευγαριού, διότι και τα δύο αποτελούν πρόσωπα με τα οποία είτε έχουμε πολλά κοινά γονίδια, είτε μπορούμε να μεταβιβάσουμε σε επόμενες γενεές τα γονίδιά μας.
με ξενερωσες! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 1:28 am

vicky wrote:
Admin wrote:
Quote :
!Γι αυτο Βασιλικη εγω θα σταθω στα αποτελεσματα που εχει η αγαπη σε εμενα κι σε αυτους που αγαπω και δεν θα κανω το λαθος(συμφωνα παντα με την δικη μου γνωμη) να την προσδιορισω!
Βρε χαζό, εσύ το άνοιξες το θέμα. Razz
για να ακουσω κι αλλες αποψεις! Very Happy

Άλλες απόψεις; Τρία μέλη είμαστε όλα κι όλα. lol! lol!
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 2:23 am

καιρος να προσθεσουμε κι αλλα! Razz
Back to top Go down
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 10:59 pm

vicky wrote:
Crookshanks wrote:
Admin wrote:
Quote :
!Γι αυτο Βασιλικη εγω θα σταθω στα αποτελεσματα που εχει η αγαπη σε εμενα κι σε αυτους που αγαπω και δεν θα κανω το λαθος(συμφωνα παντα με την δικη μου γνωμη) να την προσδιορισω!
Βρε χαζό, εσύ το άνοιξες το θέμα. Razz

Έλα μου ντε Razz .

Η αγάπη είναι ένα συναίσθημα που κατά πάσα πιθανότητα εμφανίστηκε με τη βοήθεια της φυσικής επιλογής, ώστε να ωθήσει τα διάφορα νοήμοντα όντα να συμπεριφερθούν αλτρουστικά. Γι' αυτό και η αγάπη είναι συχνή μεταξύ των μελών μιας οικογένειας ή μεταξύ ενός ζευγαριού, διότι και τα δύο αποτελούν πρόσωπα με τα οποία είτε έχουμε πολλά κοινά γονίδια, είτε μπορούμε να μεταβιβάσουμε σε επόμενες γενεές τα γονίδιά μας.
με ξενερωσες! Razz

Kυρίως με αυτό τον σκοπό το έγραψα το μήνυμα (όχι Βασιλική, δε το θέλει το τελικό ν εδώ πέραRazz). Φτάνουν οι πολλοί συναισθηματισμοί. study Rolling Eyes
Back to top Go down
maraki93

maraki93


Posts : 13
Join date : 2009-06-02
Location : Ελλάδα

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 12:06 am

Τι ναι η αγάπη,που μ'ανέβασε στα σύννεφα,δώσε μου κάτι τώρα που τρέχω να σωθώ... Razz

Είναι πολύ δύσκολο να ορίσουμε την αγάπη σαν έννοια.Είναι ένα συναίσθημα,το οποίο δε θα πρέπει να εκδηλώνεται μόνο με λόγια αλλά κυρίως με πράξεις. Very Happy
Back to top Go down
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 6:12 pm

Crookshanks wrote:
vicky wrote:
Crookshanks wrote:
Admin wrote:
Quote :
!Γι αυτο Βασιλικη εγω θα σταθω στα αποτελεσματα που εχει η αγαπη σε εμενα κι σε αυτους που αγαπω και δεν θα κανω το λαθος(συμφωνα παντα με την δικη μου γνωμη) να την προσδιορισω!
Βρε χαζό, εσύ το άνοιξες το θέμα. Razz

Έλα μου ντε Razz .

Η αγάπη είναι ένα συναίσθημα που κατά πάσα πιθανότητα εμφανίστηκε με τη βοήθεια της φυσικής επιλογής, ώστε να ωθήσει τα διάφορα νοήμοντα όντα να συμπεριφερθούν αλτρουστικά. Γι' αυτό και η αγάπη είναι συχνή μεταξύ των μελών μιας οικογένειας ή μεταξύ ενός ζευγαριού, διότι και τα δύο αποτελούν πρόσωπα με τα οποία είτε έχουμε πολλά κοινά γονίδια, είτε μπορούμε να μεταβιβάσουμε σε επόμενες γενεές τα γονίδιά μας.
με ξενερωσες! Razz

Kυρίως με αυτό τον σκοπό το έγραψα το μήνυμα (όχι Βασιλική, δε το θέλει το τελικό ν εδώ πέραRazz). Φτάνουν οι πολλοί συναισθηματισμοί. study Rolling Eyes
οταν μιλαμε για συναισθημα ειναι λογικο να ειμαστε συναισθηματικοι δεν μπορουμε ολα να τα χαρακτηριζουμε ξερα και επιστημονικα!ο ανθρωπος ειναι συναισθηματικο ον!τωρα αν εσυ δεν εισαι προβλημα σου! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 6:25 pm

Διαφορετικοί άνθρωποι κυνηγούν την ευτυχία με διαφορετικούς τρόπους και διαφορετικά μέσα, και έτσι φτιάχνουν για τον εαυτό τους νέους τρόπους ζωής και είδη διακυβέρνησης.
Αριστοτέλης

Ο καθένας εκλαμβάνει και κάνει την αντίστοιχη περιγραφή μιας έννοιας με διαφορετικό τρόπο. Εσύ καλή μου Βίκυ, μπορεί να είσαι υπερβολικά γλυκανάλατη ( Razz ) και ο Αλέξανδρος τυπολάτρης ( Razz ). Απ' ότι φαίνεται εγώ διατηρώ τις ισορροπίες μεταξύ των δύο άκρων ( lol! Razz )!
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 11:44 pm

Admin wrote:
Διαφορετικοί άνθρωποι κυνηγούν την ευτυχία με διαφορετικούς τρόπους και διαφορετικά μέσα, και έτσι φτιάχνουν για τον εαυτό τους νέους τρόπους ζωής και είδη διακυβέρνησης.
Αριστοτέλης

Ο καθένας εκλαμβάνει και κάνει την αντίστοιχη περιγραφή μιας έννοιας με διαφορετικό τρόπο. Εσύ καλή μου Βίκυ, μπορεί να είσαι υπερβολικά γλυκανάλατη ( :P ) και ο Αλέξανδρος τυπολάτρης ( :P ). Απ' ότι φαίνεται εγώ διατηρώ τις ισορροπίες μεταξύ των δύο άκρων ( :lol!: :P )!

Καμία σχέση. Απλώς δε θεωρώ πως ωφελεί να λέμε "ω, η αγάπη δεν περιγράφεται, είναι τόσο περίπλοκη, δε μπορώ να την εκφράσω με λόγια κ.λπ.". Όταν ρωτάμε τί είναι η αγάπη, απαντάμε σε αυτό όσο καλύτερα μπορούμε. Εγώ έδωσα ένα συναισθηματικό και έναν ψυχρά λογικό ορισμό, διαλέγετε και παίρνετε ή μπορείτε να συμφωνήσετε και με τα δύο ή να πείτε και τον δικό σας. Σαφώς και ένα συναίσθημα μπορεί να περιγραφεί, γιατί αποτελεί κοινή εμπειρία των περισσότερων ανθρώπων και συνεπώς γίνεται αναφορά στο πότε λαμβάνει χώρα και πώς.
Back to top Go down
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 11:50 pm

Crookshanks wrote:
Admin wrote:
Διαφορετικοί άνθρωποι κυνηγούν την ευτυχία με διαφορετικούς τρόπους και διαφορετικά μέσα, και έτσι φτιάχνουν για τον εαυτό τους νέους τρόπους ζωής και είδη διακυβέρνησης.
Αριστοτέλης

Ο καθένας εκλαμβάνει και κάνει την αντίστοιχη περιγραφή μιας έννοιας με διαφορετικό τρόπο. Εσύ καλή μου Βίκυ, μπορεί να είσαι υπερβολικά γλυκανάλατη ( Razz ) και ο Αλέξανδρος τυπολάτρης ( Razz ). Απ' ότι φαίνεται εγώ διατηρώ τις ισορροπίες μεταξύ των δύο άκρων ( lol! Razz )!

Καμία σχέση. Απλώς δε θεωρώ πως ωφελεί να λέμε "ω, η αγάπη δεν περιγράφεται, είναι τόσο περίπλοκη, δε μπορώ να την εκφράσω με λόγια κ.λπ.". Όταν ρωτάμε τί είναι η αγάπη, απαντάμε σε αυτό όσο καλύτερα μπορούμε. Εγώ έδωσα ένα συναισθηματικό και έναν ψυχρά λογικό ορισμό, διαλέγετε και παίρνετε ή μπορείτε να συμφωνήσετε και με τα δύο ή να πείτε και τον δικό σας. Σαφώς και ένα συναίσθημα μπορεί να περιγραφεί, γιατί αποτελεί κοινή εμπειρία των περισσότερων ανθρώπων και συνεπώς γίνεται αναφορά στο πότε λαμβάνει χώρα και πώς.
διαφωνω!στον πρωτο ορισμο σου εγραφες οτι ειναι να δινεις χωρις να περιμενεις να παρεις!κι εγω σου λεω οτι αυτο δεν με καλυπτει!ισως να ελεγα οτι εγαπη ειναι να δεχεσαι να πεθανεις για τον αλλον δηλαδη να δεχθεις να στερηθεις το μεγαλυτερο αγαθο που σου εχουν προσφερει ποτε γι αυτους που αγαπας!!και οι μπηχτες σου παραπανω πηγαιναν σε εμενα οταν σε βριζω μετα μην κλαιγεσαι! Razz
Back to top Go down
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 11:56 pm

Ποιες μπηχτές; Εγώ φταίω που ομιλώ με ειλικρίνεια.

Η περίπτωση που αναφέρεις περιλαμβάνεται στον ορισμό που έδωσα εγώ.
Back to top Go down
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 11:59 pm

Crookshanks wrote:
Ποιες μπηχτές; Εγώ φταίω που ομιλώ με ειλικρίνεια.

Η περίπτωση που αναφέρεις περιλαμβάνεται στον ορισμό που έδωσα εγώ.
οχι απαραιτητα αλλος μπορει να αρκεστει στην υλικη προσφορα!ειναι πολυ γενικος και αοριστος ορισμος! Razz με εκνευριζεις οταν το παιζεις θυμα! Razz
Back to top Go down
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeTue Jun 09, 2009 12:06 am

vicky wrote:
Crookshanks wrote:
Ποιες μπηχτές; Εγώ φταίω που ομιλώ με ειλικρίνεια.

Η περίπτωση που αναφέρεις περιλαμβάνεται στον ορισμό που έδωσα εγώ.
οχι απαραιτητα αλλος μπορει να αρκεστει στην υλικη προσφορα!ειναι πολυ γενικος και αοριστος ορισμος! :P με εκνευριζεις οταν το παιζεις θυμα! :P

Και εσύ με εκνευρίζεις όταν εκνευρίζεσαι:P.

Όχι απαραίτητα, αλλά επειδή εγώ έδωσα έναν γενικό ορισμό, το ότι δεν ισχύει το αντίστροφο δε σημαίνει ότι δεν ισχύει και το ευθύ.
Back to top Go down
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeTue Jun 09, 2009 12:21 am

Crookshanks wrote:
vicky wrote:
Crookshanks wrote:
Ποιες μπηχτές; Εγώ φταίω που ομιλώ με ειλικρίνεια.

Η περίπτωση που αναφέρεις περιλαμβάνεται στον ορισμό που έδωσα εγώ.
οχι απαραιτητα αλλος μπορει να αρκεστει στην υλικη προσφορα!ειναι πολυ γενικος και αοριστος ορισμος! Razz με εκνευριζεις οταν το παιζεις θυμα! Razz

Και εσύ με εκνευρίζεις όταν εκνευρίζεσαιRazz.

Όχι απαραίτητα, αλλά επειδή εγώ έδωσα έναν γενικό ορισμό, το ότι δεν ισχύει το αντίστροφο δε σημαίνει ότι δεν ισχύει και το ευθύ.
ναι ματια μου(οταν εκνευριζομαι μιλαω ετσι) Razz αλλα τον δικο σου το ορισμο μπορει ο καθενας να τον προσαρμοσει στα μετρα του!ειναι φλου!
Back to top Go down
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeTue Jun 09, 2009 1:39 am

vicky wrote:
Crookshanks wrote:
vicky wrote:
Crookshanks wrote:
Ποιες μπηχτές; Εγώ φταίω που ομιλώ με ειλικρίνεια.

Η περίπτωση που αναφέρεις περιλαμβάνεται στον ορισμό που έδωσα εγώ.
οχι απαραιτητα αλλος μπορει να αρκεστει στην υλικη προσφορα!ειναι πολυ γενικος και αοριστος ορισμος! :P με εκνευριζεις οταν το παιζεις θυμα! :P

Και εσύ με εκνευρίζεις όταν εκνευρίζεσαι:P.

Όχι απαραίτητα, αλλά επειδή εγώ έδωσα έναν γενικό ορισμό, το ότι δεν ισχύει το αντίστροφο δε σημαίνει ότι δεν ισχύει και το ευθύ.
ναι ματια μου(οταν εκνευριζομαι μιλαω ετσι) :P αλλα τον δικο σου το ορισμο μπορει ο καθενας να τον προσαρμοσει στα μετρα του!ειναι φλου!

Toυλάχιστον εγώ δίνω ένα, δε λέω "ω, τί ωραίο συναίσθημα, πώς να το περιγράψω;!":P.
Back to top Go down
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

τι ειναι αγαπη;;; Empty
PostSubject: Re: τι ειναι αγαπη;;;   τι ειναι αγαπη;;; Icon_minitimeTue Jun 09, 2009 4:06 am

Crookshanks wrote:
vicky wrote:
Crookshanks wrote:
vicky wrote:
Crookshanks wrote:
Ποιες μπηχτές; Εγώ φταίω που ομιλώ με ειλικρίνεια.

Η περίπτωση που αναφέρεις περιλαμβάνεται στον ορισμό που έδωσα εγώ.
οχι απαραιτητα αλλος μπορει να αρκεστει στην υλικη προσφορα!ειναι πολυ γενικος και αοριστος ορισμος! Razz με εκνευριζεις οταν το παιζεις θυμα! Razz

Και εσύ με εκνευρίζεις όταν εκνευρίζεσαιRazz.

Όχι απαραίτητα, αλλά επειδή εγώ έδωσα έναν γενικό ορισμό, το ότι δεν ισχύει το αντίστροφο δε σημαίνει ότι δεν ισχύει και το ευθύ.
ναι ματια μου(οταν εκνευριζομαι μιλαω ετσι) Razz αλλα τον δικο σου το ορισμο μπορει ο καθενας να τον προσαρμοσει στα μετρα του!ειναι φλου!

Toυλάχιστον εγώ δίνω ένα, δε λέω "ω, τί ωραίο συναίσθημα, πώς να το περιγράψω;!"Razz.
δεν ειπα τετοιο πραγμα ποτε! Very Happy αλλα ουτε μπορω να γραφω τυπικα και ανουσια τους ενδογενεις και εξωγενεις παραγοντες που συμβαλλουν στο να δημιουργηθει η αγαπη! Razz
Back to top Go down
 
τι ειναι αγαπη;;;
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» τι ειναι η ζωη;;;

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Expression of ideas :: Προβληματισμοί-
Jump to: